Skocz do zawartości

0 online

Zdjęcie

#003 - Gospodarka, centralizacja i miejsce rozgrywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Tefcio

Tefcio

    Kreatywny emeryt

  • Administrator
  • 57 postów
  • Lokalizacja:Edron Cyclopolis
Reputacja: 105

Napisano 18 styczeń 2020 - 16:08

Dołączona grafika


Hej! Nadszedł czas na kolejną dawkę ciekawych informacji o naszym projekcie. W dzisiejszym, standardowo krótkim i treściwym newsie zagłębicie się nieco w temat gospodarki i tego gdzie i w jaki sposób planujemy scentralizować rozgrywkę. Zapraszam!

Rozważając nad ustawieniem systemu zarobków oraz ogólnie na zaplanowaniu globalnej gospodarki szukaliśmy złotego środka łączącego przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony jesteśmy negatywnie nastawieni do nadmiernego statsiarstwa oraz bicia na siłę duty, z drugiej natomiast nie chcemy zniszczyć gospodarki zbyt łatwym zarobkiem. Warstwy społeczne muszą zostać zachowane i przede wszystkim muszą być widoczne. Co to za społeczność, gdzie każdy jest bogaty i ma wszystko, to zła droga. Chcemy dać wam możliwość łatwego zarobku - chętnym, z możliwością szybkiego boosta swojej postaci, aczkolwiek nie niszcząc wizerunku społeczeństwa In Character. W skrócie - jeżeli chcesz, jest to w miare szybko osiągalne - lecz niestety czasochłonne. Jest to bardzo trudna decyzja i znając życie, po starcie ten system będzie na bieżąco zmieniany i dostosowywany z kolejnymi obserwacjami. Po krótce postanowiliśmy, że idealną kwotą za pół godziny pracy na duty będzie od 500$ do 1000$ w zależności od rangi oraz tego czy pracujemy w biznesie, czy we frakcji. Ciekawostką jest to, że PayDay nie dostajemy jednorazowo. Dostajemy go po wybiciu każdych kolejnych 30minut(Timery są odpowiednio ustawione, godzina trwa rzeczywistą godzinę - nie tak jak u konkurencji, gdzie często są to odchyły minusowe bądź plusowe), aczkolwiek z każdym kolejnym stosunkowo coraz mniej. Oczywiście jest to zależne od biznesu. Jeżeli pracujemy w danej restauracji A już drugą godzinę i dostajemy stosunkowo mało, idąc na duty siłowni B, w której również pracujemy, dostajemy za pierwsze pół godziny pełną wypłatę i od niej potem za każde kolejne 30minut jest odejmowany procent. Tak więc wypłaty nie są zależne od innych grup. Nie ograniczamy czasu bicia duty do 30minut czy godziny dziennie. Jeżeli chcesz szybko zboostować postać musisz niestety trochę nad tym posiedzieć, aczkolwiek jeżeli masz wystarczająco dużo czasu - myślę, że kilka dni wystarczy żeby twoja postać stała się kimś. Oczywiście każde próby omijania systemu anty AFK, czy granie 'na odwal' odgrywając jedynie - /me podaje klientowi zapiekanke, albo co gorsza granie samą komendą /podaj - będą surowo karane - zależy nam przecież na poziomie. Tak jak wspomniałem na początku, powyższy system to jedynie początkowa wizja, która zapewne po obserwacjach będzie się z czasem delikatnie zmieniać. Zapraszam do dyskusji poniżej na ten temat, chętnie dowiemy się jaki macie stosunek do tego systemu gospodarki.

Kolejnym tematem - równie ważnym jest plan na centralizację rozgrywki - czyli dobranie miejsca rozgrywki tak - aby wszystko było w miarę w jednym miejscu, żeby gracze nie musieli szukać się po wielkim Santos'. Planujemy scentralizować rozgrywkę w dwóch miejscach. Pierwszym z nim - głównym centrum jest dzielnica Market, gdzie znajdą się wszystkie biznesy z 'centrum', epizodyczny parking do luźnej gry off-duty oraz dość spora stacja również z miejscem na klimatyczną rozgrywkę. Drugim zaś miejscem jest klasycznie - central Idlewood, gdzie znajdzie się ta druga strona społeczności - jest to takie centrum, aczkolwiek dla ludzi mniej zamożnych, gangsterów z South Central, mafii - organizacji przestępczych. Ogólnie miejsce niezbyt przyjemne i szczególnie niebezpieczne po zmroku. Nasilone patrole będą walczyć o jakiś procent bezpieczeństwa, ale po tym miejscu i zamieszkujących tam ludziach możemy spodziewać się wszystkiego. Ale jak dobrze wszyscy wiemy z doświadczenia, to właśnie te miejsce ma swój niepowtarzalny i ciekawy klimat, którego radzę wszystkim spróbować i zasmakować. Dość klasycznie - ale jest to sprawdzone od wielu lat i wydaje mi się, że każdy z Was zaczynał właśnie w takim miejscu i ma do tego chociaż lekki sentyment. Nie będą to klasyczne lokalizacje z GTA, ponieważ przygotowujemy własny object-pack, który zmieni obydwa centra rozgrywki w jeszcze bardziej klimatyczne i przyjemne. Swoją drogą, szukamy utalentowanego mappera, który zasili naszą ekipę powiewem kreatywności, ponieważ brakuje nam trochę pomysłów na stację na Markecie.

Standardowo zapraszamy do dyskusji poniżej w komentarzach, na pytania chętnie odpowiemy.

Do zobaczonka w następnym newsie! :)


  • Quazall i bartazz lubią to

#2 bartazz

bartazz
  • Gracz
  • 5 postów
Reputacja: 2

Napisano 19 styczeń 2020 - 04:45

Krótko i na temat, to co lubię najbardziej!


  • Tefcio lubi to
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

X

Ostatnie zmiany na entGaming.pl:

#9 ! dodany przez Tefcio 27.02.2020
Dodano przedmiot "Karta SD do aparatu" uzupełniający liczbę zdjęć możliwych do zrobienia przedmiotem typu Aparat.
#8 dodany przez Tefcio 22.02.2020
Dodano możliwość "End of driveby", czyli możemy zakończyć driveby bez wysiadania z auta, wystarczy podwójne kliknięcie przycisku przypisanego pod opcję driveby.
#7 dodany przez Tefcio 22.02.2020
Dodano kilka nowych, ciekawych produktów do sklepów 24/7.
#6 dodany przez Tefcio 22.02.2020
Dodano komende /code2 dla frakcji typu LSPD zapalająca sam sygnał świetlny w radiowozie.
#5 dodany przez Tefcio 19.02.2020
Aplet zmiany dokończony, od dzisiaj informacje o najnowszych zmianach będą pojawiały się tutaj regularnie. :)
#4 dodany przez Tefcio 01.01.2020
Stworzono oficjalną prezentację projektu, która za razem jest reklamą, którą możecie umieszczać na różnych forach żeby wesprzeć projekt. Do wglądu w dziale "Ogłoszenia".
#3 dodany przez Tefcio 29.12.2019
Na forum pojawiło się sporo technicznych nowinek, które zostawiamy wam w tajemnicy - odkryjcie je sami! :D A już za niedługo startujemy z oficjalną reklamą projektu.
#2 dodany przez Tefcio 25.12.2019
Forum gotowe i otwarte. Wesołych Świąt! :)
#1 dodany przez Tefcio 20.12.2019
Forum utworzone i skonfigurowane, rozpoczęcie oficjalnych prac nad serwisem.