Skocz do zawartości

0 online

#005 - Podsumowanie BETY, twarde zasady.

Napisane przez Tefcio 18 lut 2020 19:21
Dołączona grafika

Hej! Widzimy się już po otwartych BETA-Testach i pierwszy pytanko do Was aby rozruszać troszkę aktywność na forum. Jak wrażenia? Według nas wyszło genialnie i o niebo lepiej niż się spodziewaliśmy. Kilka osób grubo się zaangażowało za co niezmiernie dziękujemy. Dostaliśmy kilka zgłoszeń o drobnych błędach, które zostały już załatane, przebudowaliśmy również system 3d-textów wyświetlający nicki i statusy graczy, które teraz prezentują się następująco.


Dołączona grafikaTrochę inaczej niż wszędzie indziej, lecz wydaje mi się, że ze smaczkiem i przyjemnie wpada w oko. Wedle założeń z poprzedniego newsa, powinniśmy teraz podać datę startu, aczkolwiek niestety nie jesteśmy teraz kompletnie w stanie jej określić. Co jest tego powodem? Od naszej strony - administracji - jesteśmy całkowicie gotowi. Jak sami widzieliście - skrypt jest całkowicie grywalny, wszystko jest gotowe - moglibyśmy ruszyć nawet teraz, fakt. Brakuje nam tylko jednego aspektu. W tym przypadku aż jednego, bo brakuje nam wystarczającej społeczności - jest Was po prostu za mało! Chcemy zbudować małą potęgę i nie możemy pozwolić sobie na strzał w kolano poprzez za wczesny start. Ciągle szukamy ludzi do ekipy oraz co najważniejsze nie mamy nawet większości liderów. Jest kompletny brak chętnych, a aplikacje które dostajemy są po prostu słabe - bez obrazy. Chcąc zbudować coś na poziomie - musimy mieć na stanowiskach ludzi zaangażowanych, zajawionych w to co robią i oczywiście maksymalnie ogarniętych. Pisząc sporą, treściwą i co najważniejsze dobrze i schludnie wyglądającą aplikacje na starcie wyglądasz na osobę naprawdę chętną objąć te stanowisko i co najważniejsze nadającą się do tego. Pisząc aplikację na frakcje nie pisz: "mam pomysły na prowadzenie frakcji". Chcemy wiedzieć kogo wybieramy i chcemy znać te WSZYSTKIE pomysły i ewentualnie dopytać i dogadać je w razie niespójności z naszą wizją zasad rozgrywki. Nie chcemy niedokończonych sentencji i pytań typu "Co jeszcze chcielibyście wiedzieć". Aplikacja ma być na tyle rozbudowana aby możliwie jedyne pytania jakie by się nam nasuwały odnosiłyby się do tego o czym już napisaliście w aplikacji. Nie wiesz czegoś lub nie jesteś pewien - przed złożeniem aplikacji dopytaj najlepiej na Discordzie, chętnie odpowiemy. Zalecamy właśnie ten tryb składania aplikacji. Na początku research, potem dopiero pisanie - nie na odwrót, to przecież nie ma sensu. To wszystko odnosi się do wszelakich aplikacji na liderów jak i na posadę w ekipie. Na prawdę wolelibyśmy i chcielibyśmy z każdym z Was przeprowadzić rozmowę - bo tak łatwiej jest poznać człowieka, aczkolwiek brak czasu nam na to nie pozwala. Dlatego też podtrzymujemy stary i dobry system aplikacji/podań. Jasne, porozmawiamy o tym z Wami ale tylko wtedy, gdy wasze podanko przejdzie pozytywnie na kolejny etap. Quazall ciągle poszukuje chętnych na Supporterów, zapraszamy do składania podań tutaj. Tylko proszę Was, z głową. :) Zrobiło się może i nieco chamsko, ale chcemy pokazać Wam, czego wymagamy, a przede wszystkim zrobić to krótko, zwięźle i bezpośrednio.

Tym samym płynnie przechodzimy do kolejnego tematu jakim są twarde zasady rozgrywki Role Play, które będziemy uskuteczniać podczas oglądania i kontrolowania waszej gry. Tak jak powtarzamy co newsa, zależy nam na jakości a nie ilości, dlatego jeżeli interesuje Cię bicie duty, albo nie chce Ci się odgrywać podstawowych akcji to raczej nie masz na co tutaj czekać. Naszym marzeniem jest odtworzenie klasycznego klimatu rozgrywki z roku ok. 2012, dlatego też na naszym serwerze spotkacie się z karami, o których od jakiegoś czasu Role Playe już zapomniały. Przykładowo taka blokada biegania za Sprintowanie. Dawno tego nigdzie nie widzieliście, co? Na to będziemy kłaść spory nacisk, nadmierne bieganie będzie skutkowało właśnie taką blokadą - od poruszania się macie alt'a, ewentualnie animacje chodzenia, aby na dłuższy spacerek nie męczyć sobie kciuka. Widząc na konkurencyjnych serwerach jak ludzie przebiegają z biznesu do biznesu w celu bicia duty robi mi się nie smacznie. Pośpiech pośpiechem, w realu też latacie sprintem po mieście? Nie.

Aby rozwinąć odpowiednio interakcję cywil > LSPD, ucieczki bez powodu będą zakazane. Nikt przecież nie ucieka "dla zabawy", a potem odsiaduje za to 10lat, trzeba być chyba psychicznie chorym.

To tylko kilka przykładowych zasad, którymi chcemy pokazać Wam nasz cel i wizję tego, co chcemy zbudować. Wiadomo, nie będziemy twardo karali każdego winnego, zadaniem Supporterów jest głównie nauczyć, a nie karać dlatego pierwsze ostrzeżenie jakie dostaniecie, będzie to jedynie upomnienie na PW, aczkolwiek w razie powtórzenia no niestety ale musicie liczyć się nawet z AdminJailami rzędu 600minut. Standardowo w razie pytań serdecznie zachęcamy do dyskusji w temacie.

Pozdrawiamy

ekipa entGaming.pl  PRZEJDŹ DO WPISU    

#004 - Zbliżamy się do otwartych BETA-Testów.

Napisane przez Tefcio 03 lut 2020 18:41
Dołączona grafika

Hej! Dość powolnymi, lecz wbrew pozorom sporymi krokami zbliżamy się do przełomowego momentu na naszym serwisie entGaming.pl, tymsamym niezwykle miło nam jest ogłosić oficjalnie nadchodzące otwarte BETA-Testy skryptu gry, na które chcielibyśmy Was wszystkich zaprosić. Do sedna, odbędą się one od 16.02.2020 do godzin porannych 18.02.2020. Do tego czasu chcielibyśmy już mieć obstawione wszystkie najważniejsze posady na naszym serwerze(liderów frakcji, opiekunów odpowiednich działów tj. branża rozrywkowa, organizacje przestępcze), aby już podczas tych testów, liderzy frakcji mogli nauczyć się na spokojnie skryptu jeszcze przed oficjalnym startem. Także z tego miejsca zapraszam serdecznie do składania aplikacji/podań na poszczególne stanowiska, a kandydatów proszę o cierpliwość, bo tego właśnie głównie wymagamy od kandydatów. Nasz model sprawdzania podań i wszelkich rekrutacji polega na wyborze spośród kilku, a nie na bieżącym ocenianiu i wydawaniu werdyktów. Tzn, jeżeli złożyłeś podanie jako jedyna osoba, nie licz na szybką odpowiedź(mimo, że podanie potencjalnie może być mega dobre). Chcemy mieć kilka aplikacji, aby z nich wybrać jedną - najlepszą. Co do rekrutacji do ekipy od kandydatów na stanowisko przykładowo Supportera, czy Moderatora wymagamy aktywności i monitorujemy jego umiejętności komunikacyjne(sposób wypowiadania się, budowania zdań - w skrócie reprezentowany przez siebie poziom komunikatywności). Także, jeżeli składając podanie nie jesteś ani aktywny na forum, ani na Discordzie to nie licz na nic. Jeżeli twoje podanie jest w porządku, przez kilka dni będziemy obserwowali Twoje posty/aktywność na naszych komunikatorach. Jeżeli przypadniesz do gustu, otrzymasz propozycje na PW Discord. Tym sposobem chcemy uniknąć kandydatów tzw. chorągiewek, co latają jedynie od serwera do serwera wklejając wszędzie te same podanie, a poza tym kompletnie nie interesując się projektem. Aktywność to 50% sukcesu.

Wracając do BETA-Testów, nie będzie to nic nadzwyczajnego. Będziecie mogli przetestować cokolwiek chcecie zwracając się do aktywnego obecnie na serwerze Administratora, który może zespawnić wam jakikolwiek przedmiot, pojazd, grupę, etc. Przy okazji nauczycie się skryptu i w większości w natłoku zadań unikniemy podczas startu podstawowych pytań o działanie skryptu. Po napotkaniu błędu zgłaszacie go w specjalnie stworzonym dziale, tutaj. Ważniejsze zgłoszenia będą nagradzane! :) Oczywiście zaraz po testach wasze postacie zostaną wyczyszczone i przywrócone do stanu tuż po ich stworzeniu, także każde bicie duty jest zbyteczne i nie zostawi żadnego profitu na przyszłość. Jesteśmy tam tylko po to, aby sprawdzić grywalność skryptu i usunąć możliwie znalezione błędy. Po pomyślnym zakończeniu BETA-Testów do oficjalnego startu już dosłownie krok. Jeżeli utrzymamy optymalną aktywność społeczności oraz zaraz po testach naprawimy napotkane błędy, możemy startować! :) Zapewne dzień po dostaniecie na świeżo kolejnego Newsa z podsumowaniem BETY i konkretną datą startu.

Nie śpimy, lecimy.

ekipa entGaming.pl  PRZEJDŹ DO WPISU    

#003 - Gospodarka, centralizacja i miejsce rozgrywki

Napisane przez Tefcio 18 sty 2020 16:08

Dołączona grafika


Hej! Nadszedł czas na kolejną dawkę ciekawych informacji o naszym projekcie. W dzisiejszym, standardowo krótkim i treściwym newsie zagłębicie się nieco w temat gospodarki i tego gdzie i w jaki sposób planujemy scentralizować rozgrywkę. Zapraszam!

Rozważając nad ustawieniem systemu zarobków oraz ogólnie na zaplanowaniu globalnej gospodarki szukaliśmy złotego środka łączącego przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony jesteśmy negatywnie nastawieni do nadmiernego statsiarstwa oraz bicia na siłę duty, z drugiej natomiast nie chcemy zniszczyć gospodarki zbyt łatwym zarobkiem. Warstwy społeczne muszą zostać zachowane i przede wszystkim muszą być widoczne. Co to za społeczność, gdzie każdy jest bogaty i ma wszystko, to zła droga. Chcemy dać wam możliwość łatwego zarobku - chętnym, z możliwością szybkiego boosta swojej postaci, aczkolwiek nie niszcząc wizerunku społeczeństwa In Character. W skrócie - jeżeli chcesz, jest to w miare szybko osiągalne - lecz niestety czasochłonne. Jest to bardzo trudna decyzja i znając życie, po starcie ten system będzie na bieżąco zmieniany i dostosowywany z kolejnymi obserwacjami. Po krótce postanowiliśmy, że idealną kwotą za pół godziny pracy na duty będzie od 500$ do 1000$ w zależności od rangi oraz tego czy pracujemy w biznesie, czy we frakcji. Ciekawostką jest to, że PayDay nie dostajemy jednorazowo. Dostajemy go po wybiciu każdych kolejnych 30minut(Timery są odpowiednio ustawione, godzina trwa rzeczywistą godzinę - nie tak jak u konkurencji, gdzie często są to odchyły minusowe bądź plusowe), aczkolwiek z każdym kolejnym stosunkowo coraz mniej. Oczywiście jest to zależne od biznesu. Jeżeli pracujemy w danej restauracji A już drugą godzinę i dostajemy stosunkowo mało, idąc na duty siłowni B, w której również pracujemy, dostajemy za pierwsze pół godziny pełną wypłatę i od niej potem za każde kolejne 30minut jest odejmowany procent. Tak więc wypłaty nie są zależne od innych grup. Nie ograniczamy czasu bicia duty do 30minut czy godziny dziennie. Jeżeli chcesz szybko zboostować postać musisz niestety trochę nad tym posiedzieć, aczkolwiek jeżeli masz wystarczająco dużo czasu - myślę, że kilka dni wystarczy żeby twoja postać stała się kimś. Oczywiście każde próby omijania systemu anty AFK, czy granie 'na odwal' odgrywając jedynie - /me podaje klientowi zapiekanke, albo co gorsza granie samą komendą /podaj - będą surowo karane - zależy nam przecież na poziomie. Tak jak wspomniałem na początku, powyższy system to jedynie początkowa wizja, która zapewne po obserwacjach będzie się z czasem delikatnie zmieniać. Zapraszam do dyskusji poniżej na ten temat, chętnie dowiemy się jaki macie stosunek do tego systemu gospodarki.

Kolejnym tematem - równie ważnym jest plan na centralizację rozgrywki - czyli dobranie miejsca rozgrywki tak - aby wszystko było w miarę w jednym miejscu, żeby gracze nie musieli szukać się po wielkim Santos'. Planujemy scentralizować rozgrywkę w dwóch miejscach. Pierwszym z nim - głównym centrum jest dzielnica Market, gdzie znajdą się wszystkie biznesy z 'centrum', epizodyczny parking do luźnej gry off-duty oraz dość spora stacja również z miejscem na klimatyczną rozgrywkę. Drugim zaś miejscem jest klasycznie - central Idlewood, gdzie znajdzie się ta druga strona społeczności - jest to takie centrum, aczkolwiek dla ludzi mniej zamożnych, gangsterów z South Central, mafii - organizacji przestępczych. Ogólnie miejsce niezbyt przyjemne i szczególnie niebezpieczne po zmroku. Nasilone patrole będą walczyć o jakiś procent bezpieczeństwa, ale po tym miejscu i zamieszkujących tam ludziach możemy spodziewać się wszystkiego. Ale jak dobrze wszyscy wiemy z doświadczenia, to właśnie te miejsce ma swój niepowtarzalny i ciekawy klimat, którego radzę wszystkim spróbować i zasmakować. Dość klasycznie - ale jest to sprawdzone od wielu lat i wydaje mi się, że każdy z Was zaczynał właśnie w takim miejscu i ma do tego chociaż lekki sentyment. Nie będą to klasyczne lokalizacje z GTA, ponieważ przygotowujemy własny object-pack, który zmieni obydwa centra rozgrywki w jeszcze bardziej klimatyczne i przyjemne. Swoją drogą, szukamy utalentowanego mappera, który zasili naszą ekipę powiewem kreatywności, ponieważ brakuje nam trochę pomysłów na stację na Markecie.

Standardowo zapraszamy do dyskusji poniżej w komentarzach, na pytania chętnie odpowiemy.

Do zobaczonka w następnym newsie! :)  PRZEJDŹ DO WPISU    

#002 - Plany, kilka informacji...

Napisane przez Tefcio 11 sty 2020 19:20

Dołączona grafika


Witajcie! Niezwykle miło jest nam powitać Was na odświeżonym forum naszego serwisu po kilkudniowej przerwie technicznej. Jesteśmy w lekkim szoku widząc wasze zainteresowanie projektem w już tak wczesnej fazie. Coraz chętniej udzielacie się na Discordzie, miejmy nadzieję, że przejdzie to teraz również i na forum - super! Ale dalej jesteście pełni pytań, na które nikt z ekipy nie był w stanie odpowiedzieć Wam jednogłośnie. W tym newsie rozwieje Wam kilka wątpliwości - nie wszystkie, bo o czymś systematycznie newsy trzeba przecież pisać.

Zacznijmy od prezentacji ekipy, która została wypełniona najbardziej potrzebnymi stanowiskami. PAWN Developerem na naszym projekcie jestem ja, Tefcio i mimo opinii panującej z poprzedniej edycji nabrałem wystarczającego doświadczenia, aby godnie zająć się tym jakże wymagającym zajęciem. Skrypt gry na ten moment jest jak najbardziej grywalny i do beta-testów oraz startu będę go systematycznie rozwijał, ponieważ wszelkie bugi i błędy, które napotkaliśmy zostały usunięte. Opiekunem ekipy, czyli osobą w pełni decyzyjną na temat rekrutacji nowych jej członków(Supporterów, GameMasterów czy nawet Administratorów) jest Quazall i to właśnie do niego kierujcie sprawy związane z administracją(skargi na jej członków, chęć dołączenia). Kolejną osobą, którą niezmiernie miło nam jest powitać w ekipie jest Cyfrowy, który zajmuje się opieką organizacjami publicznymi(PD, Gov, LSN, etc.) oraz jest naszym oficjalnym developerem od wszelkich kwestii graficznych. Ostatnią osobą zasiadającą w zacnym gronie czerwonych jest Soczysty, który zajmuje się techniczą stroną projektu, ponadto jest on administratorem porządkowym serwera gry - zdecydowanie osoba z doświadczeniem na odpowiednim miejscu. Dołączyło do nas również kilka osób na stanowiska Supportera, Gamemastera czy Moderatora Forum. Nasz skład na bieżąco aktualizowany możecie kontrolować i sprawdzać w następującym temacie, a wszelkie informacje na temat rekrutacji do ekipy i naszych zapotrzebowań znajdziecie tutaj. Miejmy nadzieję, że będzie nam się wspólnie dobrze pracowało.

Kolejną informacją, a bardziej delikatnym spoilerem zachęcającym Was do aktywności jest mini-konkurs związany właśnie z waszą aktywnością na naszym serwerowym Discordzie. Jak wiecie lub jeszcze nie, na discordzie został włączony system poziomów waszych kont, które rosną i awansują wraz z waszą aktywnością. W związku z tym, zaraz przed startem, kilka najbardziej aktywnych tam osób, otrzyma darmowe konto PREMIUM na pierwszy miesiąc gry. Naprawdę warto EXPIĆ! Bardziej szczegółowe informacje co do konkursu znajdziecie w kolejnych newsach.

Na forum dodany został dział wiki, który znajdziecie tutaj. To właśnie tam będziemy dodawać newsy związane ze skryptem gry - szczegółowe opisy wszystkich systemów, gdzie również będziecie mogli je skomentować i dodać coś od siebie. Tak więc jak zapewne się domyślacie - tutaj, czyli na Ogłoszeniach globalnych nie dowiecie się niczego na temat skryptu gry. Wszelkie informacji ujawnione do tej pory możecie znaleźć tylko i wyłącznie tam.

Ostatnią i chyba najbardziej istotną i click-baitową informacją jest planowana data startu projektu. Na ten moment trudno jest nam określić dokładną datę, ale możemy z czystym sumieniem poinformować Was, że odbędzie się on w granicach połowy Lutego do maksymalnie początku Marca. Jeszcze przed nim będziecie mieli okazję pograć z nami i potestować skrypt na oficjalnych beta-testach, o których informacje oczywiście znajdziecie w kolejnych newsach. Tak więc wydaje mi się, że oczekiwania nie zostało za dużo. Zapraszajcie znajomych i zbudujmy wspólnie nową potęgę i pokażmy społeczności Role Play, że można zagrać klasycznie i z klasą - taki jest nasz plan. Wszelkich weteranów RP serdecznie zapraszamy - to miejsce właśnie dla Was.

Zachęcamy do komentowania i zadawania pytań w komentarzach, śmiało.

Ekipa entGaming.pl  PRZEJDŹ DO WPISU    

X

Ostatnie zmiany na entGaming.pl:

#10 ! dodany przez Tefcio 29.02.2020
Dodano system kamery pierwszoosobowej. Komendy użytkowe systemu to: /fps oraz /fpsoff
#9 dodany przez Tefcio 27.02.2020
Dodano przedmiot "Karta SD do aparatu" uzupełniający liczbę zdjęć możliwych do zrobienia przedmiotem typu Aparat.
#8 dodany przez Tefcio 22.02.2020
Dodano możliwość "End of driveby", czyli możemy zakończyć driveby bez wysiadania z auta, wystarczy podwójne kliknięcie przycisku przypisanego pod opcję driveby.
#7 dodany przez Tefcio 22.02.2020
Dodano kilka nowych, ciekawych produktów do sklepów 24/7.
#6 dodany przez Tefcio 22.02.2020
Dodano komende /code2 dla frakcji typu LSPD zapalająca sam sygnał świetlny w radiowozie.
#5 dodany przez Tefcio 19.02.2020
Aplet zmiany dokończony, od dzisiaj informacje o najnowszych zmianach będą pojawiały się tutaj regularnie. :)
#4 dodany przez Tefcio 01.01.2020
Stworzono oficjalną prezentację projektu, która za razem jest reklamą, którą możecie umieszczać na różnych forach żeby wesprzeć projekt. Do wglądu w dziale "Ogłoszenia".
#3 dodany przez Tefcio 29.12.2019
Na forum pojawiło się sporo technicznych nowinek, które zostawiamy wam w tajemnicy - odkryjcie je sami! :D A już za niedługo startujemy z oficjalną reklamą projektu.
#2 dodany przez Tefcio 25.12.2019
Forum gotowe i otwarte. Wesołych Świąt! :)
#1 dodany przez Tefcio 20.12.2019
Forum utworzone i skonfigurowane, rozpoczęcie oficjalnych prac nad serwisem.